EN DE

Výzkum a vývoj nového profilu trapézového plechu

Výzkum a vývoj probíhá za spolupráce s pražským Kloknerovým ústavem (ČVUT) a spolufinancováním Evropské Unie (konkrétně Evropského fondu pro regionální rozvoj) – registrační číslo žádosti o podporu je CZ.01.1.02/0.0/0.0/16_045/0009224.

Předmětem projektu je nákup poradenských, expertních a podpůrných služeb od organizace pro výzkum a šíření znalostí týkajících se výzkumu a vývoje nového profilu trapézového plechu, a to formou zatěžovacích ohybových a tahových zkoušek, které ověří vlastnosti nového profilu ve sledovaných detailech. Z výsledků výzkumu vyplynou podklady pro statické zhodnocení a návrhová pravidla pro správné použití nového profilu.

Projekt řeší výzkum a vývoj nového profilu nosného trapézového plechu CB 150/290, který bude využit k rozšíření a zlepšení stávající nabídky základních nosných trapézových profilů využívaných ve velké míře ve stavebnictví, a to především v oblasti výstavby průmyslových, skladových a obchodních objektů v nosných konstrukcích plochých střech.

Cílem projektu je uvedení zcela nového, na trhu nedostupného, typu profilu trapézového plechu. Výzkumem bude získán postup pro efektivní statický návrh tohoto trapézového plechu  a dojde tak k posílení konkurenceschopnosti společnosti. Přínosem bude i efektivní tvarové využití profilu, z pohledu skladebné šíře plechu, kterým se sníží celkové množství materiálu (plechů) nutných pro realizaci dané stavby (střechy). Celkově toto vše vede k úspoře nákladů na samotnou výstavbu, výrobu, dopravu a potažmo i na prodejní cenu produktu.


Reference


O společnosti CB profil

CB PROFIL a.s. je ryze česká společnost, která působí na trhu ve výrobě trapézových plechů a hraněných profilů od roku 2006. Každý trapézový plech je vyroben v nové výrobní hale s plně automatizovanou výrobní linkou na profilování plechů. Druhou oblastí je výroba hraněných profilů na nejmodernějších ohraňovacích lisech značky EHT do délky až 6 500 mm a tloušťky 6 mm s automatickým bombírováním, které zaručuje naprostou přesnost ohybu plechu po celé délce.

Hlavním mottem firmy je nejvyšší kvalita, rychlost a odborný servis pro zákazníky, který zabezpečuje zkušený tým technických pracovníků. Rychlá výroba do týdne od zadání specifikace a tím dostatečný čas pro řádné zpracování kladečských plánů opláštění je velice důležitá. Chceme proto našim zákazníkům dodávat v co nejkratších termínech. Dále se soustředíme na přesné dodávání dle zadaného časového harmonogramu, abychom předešli pozdním či předčasným návozům a tak zaručili hladký průběh montáže a splnění Vašich termínů.

Při Vaší osobní návštěvě můžete shlédnout, jak se trapézové plechy a hraněné profily vyrábí. Rádi Vám poradíme na základě bohatých dlouholetých zkušeností v oboru při projektování z hlediska estetiky, statiky i ekonomického řešení stavby. Zaškolíme pracovníky pro odbornou montáž, provedeme posouzení kvality montáže. Zakázku Vám dopravíme na Vaší stavbu či sklad dle Vašeho požadavku. Zajistíme Vám i kvalitní spojovací a těsnící materiál, který budete potřebovat pro řádnou montáž.

Certifikace

Od roku 2012 je v naší firmě zaveden systém managementu jakosti, aktuálně dle normy ISO 9001:2016 a jsme pravidelně auditováni certifikační společností.

   

Od roku 2012 jsme držiteli CE certifikátu podle normy EN 1090-1:2009 pro všechny naše produkty.

        

Prohlášení o vlastnostech


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace