EN DE

Vývoj krajních uložení trapézových plechů

 

Výzkum a vývoj probíhá za spolupráce s pražským Kloknerovým ústavem ČVUT a spolufinancováním Evropské Unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj – registrační číslo projektu žádosti o podporu je CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_115/0011406

 

Předmětem poskytnuté služby je výzkum a vývoj statického působení a chování trapézových plechů v uložení na krajních podporách formou zatěžovacích zkoušek, které ověří jejich vlastnosti ve sledovaných detailech. Jedná se o zatěžovací ohybové zkoušky až do porušení a měření průhybů. Zkoušky byly prováděny pro tzv. „vysoké trapézové profily“ typu CB 135/310 , CB 150/280, CB 150/293 a CB 160/250. Hlavním záměrem pro provádění vývoje trapézových plechů je potřeba zefektivnit výrobní technologie, principy a procesy navrhování výrobků, konkurenceschopnost, snižování výrobních nákladů a v neposlední řadě úspora vstupních materiálů ve výrobě.

         

 

 

Cílem výzkumu a vývoje chování nosných trapézových plechů (profilů) v uložení na krajních podporách je rozšíření a zlepšení znalostí statického chování a působení  v oblasti krajních podpor profilů, které celkově staticky působí jako prosté nebo spojité nosníky. Výsledkem zahrnutí těchto nových poznatků do stávajících statických výpočtů, bude efektivnější navrhování celé takovéto konstrukce, které umožní používání tenčích a lehčích profilů.


Reference


O společnosti CB profil

CB PROFIL a.s. je ryze česká společnost, která působí na trhu ve výrobě trapézových plechů a hraněných profilů od roku 2006. Každý trapézový plech je vyroben v nové výrobní hale s plně automatizovanou výrobní linkou na profilování plechů. Druhou oblastí je výroba hraněných profilů na nejmodernějších ohraňovacích lisech značky EHT do délky až 6 500 mm a tloušťky 6 mm s automatickým bombírováním, které zaručuje naprostou přesnost ohybu plechu po celé délce.

Hlavním mottem firmy je nejvyšší kvalita, rychlost a odborný servis pro zákazníky, který zabezpečuje zkušený tým technických pracovníků. Rychlá výroba do týdne od zadání specifikace a tím dostatečný čas pro řádné zpracování kladečských plánů opláštění je velice důležitá. Chceme proto našim zákazníkům dodávat v co nejkratších termínech. Dále se soustředíme na přesné dodávání dle zadaného časového harmonogramu, abychom předešli pozdním či předčasným návozům a tak zaručili hladký průběh montáže a splnění Vašich termínů.

Při Vaší osobní návštěvě můžete shlédnout, jak se trapézové plechy a hraněné profily vyrábí. Rádi Vám poradíme na základě bohatých dlouholetých zkušeností v oboru při projektování z hlediska estetiky, statiky i ekonomického řešení stavby. Zaškolíme pracovníky pro odbornou montáž, provedeme posouzení kvality montáže. Zakázku Vám dopravíme na Vaší stavbu či sklad dle Vašeho požadavku. Zajistíme Vám i kvalitní spojovací a těsnící materiál, který budete potřebovat pro řádnou montáž.

Certifikace

Od roku 2012 je v naší firmě zaveden systém managementu jakosti, aktuálně dle normy ISO 9001:2016 a jsme pravidelně auditováni certifikační společností.

   

Od roku 2012 jsme držiteli CE certifikátu podle normy EN 1090-1:2009 pro všechny naše produkty.

        

Prohlášení o vlastnostech


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace